ZMIANY  PERSONALNE  DUCHOWIEŃSTWA

DIECEZJI  PELPLIŃSKIEJ  A.D. 2020

 

Uwaga! Prosimy o niekopiowanie informacji na inne portale

GALERIA ZDJĘĆ >> 

 

KSIĘŻA SENIORZY 

 

Ks. kan.  Bogdan DROZDOWSKI– proboszcz parafii pw. św. Józefa w Wygodzie  przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Gdyni.

 

Ks. kan. dr Edward KAMPEN – proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kleszczewie Kościerskim przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Kleszczewie.

 

Ks. kan. Bolesław LISS – proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczy przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Pelplinie.

 

Ks. kan. lic. Roman WALKOWS – proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Lubiewie przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Pelplinie.

 

 

 

KSIĘŻA  PROBOSZCZOWIE

 

Ks. mgr Andrzej DIEDRICH zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej i mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kleszczewie Kościerskim.

 

Ks. mgr Tadeusz DROBIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skórowie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Leśnicach.

 

Ks. mgr Ariel JANUSZEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Przodkowie i mianowany proboszczem parafii pw. pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczy.

 

Ks. kan. dr Krzysztof KOCH zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Kościelnej Jani i mianowany proboszczem parafii pw. pw. św. Józefa w Wygodzie.

 

Ks. mgr Piotr LUBECKI  zostaje mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Lubiewie. 

 

Ks. mgr Sławomir MACIEJEWSKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Katarzyny w Brzeźnie Szlacheckim.

 

Ks. dr Łukasz PAŁUBICKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach i  mianowany proboszczem  parafii pw. Świętej Trójcy w Kościelnej Jani.

 

Ks. mgr Mariusz STALKA zostaje odwołany z obowiązków proboszcza parafii pw.  św. Katarzyny w Brzeźnie Szlacheckim i mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej.

 

Ks. mgr Marcin WAWRZYNKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa w Świeciu.

 

Ks. dr Krzysztof WĘSIERSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim  i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie.

 

 

 

NEOPREZBITERZY:

 

Ks. mgr Tomasz BOREK zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza Ewangelisty w Nowem nad Wisłą. 

 

Ks. mgr Robert DORAU zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku.

 

Ks. mgr Paweł DUŁAK zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie.

 

Ks. mgr Marcin HOPA zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach. 

 

Ks. mgr Michał KUCHARSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach.

 

Ks. mgr Jan LUBIŃSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy.

 

Ks. mgr Szymon ORZECH zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Tczewie.

 

Ks. mgr Marcin RUSZKOWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.

 

Ks. mgr Patryk WAŻYŃSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie. 

 

 

 

KSIĘŻA  WIKARIUSZE

 

 

Ks. mgr Łukasz BENKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Starogardzie Gdańskim i mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. 

 

Ks. mgr Szymon CHAMIER CIEMIŃSKI  zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Rozłazinie. 

 

Ks. lic. Andrzej DOMBROWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach. 

 

Ks. mgr Wiesław DYLEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Skarszewach i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku.

 

Ks. mgr Maciej GIZELA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. 

 

Ks. lic. Łukasz JERKIEWICZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Świeciu i mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

 

Ks. lic. Krzysztof KAMIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lęborku. 

 

Ks. lic. Bartosz KLEIST zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu.

 

Ks. mgr Piotr KOTRAS zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie.

 

Ks. mgr Kamil KOWALEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Starogardzie Gdańskim.

 

Ks. mgr Zbigniew KULAS zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. . Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim  i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skórowie. 

 

Ks. lic. Sławomir KULCZYK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie.

 

Ks. mgr Rafał KUNOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Rozłazinie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. 

 

Ks. mgr Janusz OSNOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cewicach.

 

Ks. mgr Sławomir OSSOWICKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie i mianowany wikariuszem parafii pw.  św. Marcina w Sierakowicach.

 

Ks. lic. Krzysztof PIĄTEK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Chojnicach i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.

 

Ks. mgr Franciszek PIELECKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach.

 

Ks. mgr Wojciech PRĄDZIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lęborku i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie. 

 

Ks. lic. Robert RATKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem n. Wisłą i mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

 

Ks. lic. Dominik ROCZNIAK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw.  św. Apostołów Piotra i Pawła w Pogódkach i mianowany wikariuszem parafii pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Chojnicach.

 

Ks. lic. Marcin SIKORSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie.

 

Ks. lic. Krystian STALKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu. 

 

Ks. mgr Stanisław SOKUN zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Świeciu.

 

Ks. mgr Dawid SUCHOMSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Tczewie.

 

Ks. mgr Tomasz SZMAGLIK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie. 

 

Ks. mgr Daniel SZCZEPAŃCZYK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cewicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach. 

 

Ks. mgr Mateusz SZUMAŁA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

 

Ks. mgr Dawid TYBORSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie i mianowany wikariuszem parafii  pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pogódkach. 

 

 

 

 

INNE  ZMIANY:

 

Ks. mgr January CYBULSKI zostaje odwołany z urzędu administratora parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cewicach i mianowany proboszczem tejże parafii. 

 

Ks. kan. Jerzy KĄKOL zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cewicach i skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gowidlinie. 

 

Ks. lic. Tomasz KRAJNA zostaje zwolniony z kary suspensy i skierowany do wakacyjnej posługi duszpasterskiej w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu, a następnie do  parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach. 

 

Ks. mgr Piotr LUBECKI  zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw.  św. Maksymiliana Marii Kolbego Kapłana i Męczennika w Suchej na Pomorzu
i mianowany administratorem tejże  parafii. 

 

Ks. mgr Paweł OSTROWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie z zamieszkaniem w pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie.

 

Ks. lic. Krzysztof PIĄTEK zostaje mianowany Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży.

 

Ks. mgr Waldemar PRONDZINSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach i skierowany na studia specjalistyczne w zakresie dziennikarstwa w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 

 

Dekrety zostały wręczone 26 i 27 czerwca 2020 r.; zmiany personalne obowiązują od dnia 20 sierpnia 2020 r., chyba że w dekrecie  zaznaczono inaczej.

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2020 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk