NA  OBCHODY  DNIA  ŻYCIA  KONSEKROWANEGO

Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych diecezji pelplińskiej na uroczystą Mszę Świętą, sprawowaną pod jego przewodnictwem we wtorek, 2 lutego br. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie. Kapłani proszeni są o zabranie ze sobą alb, a osoby konsekrowane świec.

Po Mszy Świętej przewidziany jest obiad w refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego, a następnie w kaplicy Collegium Marianum konferencja ks. prałata Mariana Szczepińskiego – wikariusza biskupiego ds. życia konsekrowanego – na temat „Maryja wzorem sakramentalnego działania Boga”.

W tym dniu należy również w parafiach otoczyć szczególną modlitwą osoby konsekrowane, dodając okolicznościowe wezwanie do modlitwy wiernych, np.:

• Módlmy się o dary Ducha Świętego dla osób konsekrowanych, aby były czytelnym znakiem Królestwa Bożego na ziemi.
  • Módlmy się o święte powołania do życia konsekrowanego, aby nie brakowało ludzi gotowych powierzyć swe życie na wyłączną służbę Bogu.

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2020 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk