Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Diecezja
Pelplińska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Kalendarz liturgiczny

niedziela, 11 kwietnia 2021

  • OKTAWA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. II NIEDZIELA WIELKANOCY, czyli Miłosierdzia Bożego.

Chwała, Wierzę, prefacja wielkanocna I.

Liturgia słowa:

Dz 4, 32-35; Ps 118 (117), 2-4. 16-18. 22-24 (R.: por. 1c); 1 J 5, 1-6; Por. J 20, 29; J 20, 19-31.

Ogłoszenia/Informacje:

W wielu parafiach dawnej diecezji chełmińskiej we wszystkie Niedziele Wielkanocy po obrzędzie pokropienia wiernych wodą pobłogosławioną w Wigilię Paschalną odbywa się procesja wielkanocna, zob. Rytuał Diecezjalny s. 226. Zaleca się odprawianie pokropienia i procesji w kolejne niedziele na Mszach o różnych porach, a nie wyłącznie na jednej z nich o tej samej porze.

 

Niedzielę Miłosierdzia Bożego należy przeżywać w duchu radości wielkanocnej. Niech w pełni będzie ona spotkaniem z Bożym miłosierdziem jako darem Chrystusa Zmartwychwstałego!

 

Zbiórka do puszek na cele charytatywne.

 

W jedną z Niedziel Wielkanocy przed Zesłaniem Ducha Świętego powinna się odbyć Pierwsza Komunia święta dzieci w parafiach. Zbyt późny jej termin uniemożliwia pogłębienie i mistagogię. Ofiary złożone przez dzieci pierwszokomunijne przeznaczone są na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

 

Za przystąpienie po raz pierwszy do Komunii świętej i za nabożne towarzyszenie innym przystępującym po raz pierwszy do Komunii świętej można uzyskać odpust zupełny (Nadanie nr 8 w Wykazie odpustów z 25 V 2006).

Wspominamy:

✟ Pietrzyk Piotr MSF, Wielki Klincz 2020

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.