Diecezja

arcybractwa@jaslo.wizytki.pl
www.jaslo.wizytki.pl
HISTORIA

Adorację Nocną NSJ w Rodzinie zainicjował we Francji o. Mateo Crawley-Boevey w 1927r. jako kontynuację  dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do  Polski apostolat Adoracji Nocnej dotarł w 1934 r.

CHARYZMAT

Głównym celem apostolatu Adoracji Nocnej jest  wynagradzanie za grzechy swoje, bliźnich i obojętność  wobec Boskiego Serca. Członkowie zobowiązują się do  prawdziwie chrześcijańskiego życia i wybierają jedną  godzinę w miesiącu (między godziną 21 a 6 rano), którą  przeznaczą na czuwanie modlitewne w duchu wynagrodzenia, pokuty i miłości. Zwykle nie podejmują wspólnie  innych dzieł. Troszczą się o własną świętość i czuwają.

FORMACJA

Ciągła formacja roczna: spotkania kwartalne. Formacja  dodatkowa:  włączanie  się  w  adoracje  w parafii.

FORMY POSŁUGIWANIA W PARAFII

• modlitwa
  • pomoc w parafii na miarę bieżących potrzeb
JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO GRUPY

Należy przesłać swoje oświadczenie z podaniem nazwiska, adresu oraz daty i godziny adoracji do Krajowej  Centrali.