Wspólnota Burego Misia

![]() | Kapłan odpowiedzialny za Wspólnotę ks. Czesław Marchewicz CR |
FUNDACJA WSPÓLNOTY BUREGO MISIA ul. Osadowa 7, Nowy Klincz 83-400 Kościerzyna 509 702 003 | |
fundacja@buremisie.org.pl www.buremisie.org.pl |
HISTORIA
Założycielem wspólnoty jest ks. Czesław Marchewicz CR. W 1984 r. zorganizował pierwszy Obóz Burego Misia a w 1987 r. kupił małe gospodarstwo w Nowym Klinczu, które dało początek Osadzie Burego Misia, a następnie w 1989 r. Fundacji Burego Misia.
CHARYZMAT
Działaniem osób należących do Wspólnoty Burego Misia jest przyjaźń z osobą upośledzoną. Troska o przyjaciół przejawia się na różne sposoby: na płaszczyźnie duchowej (Wspólnota Burego Misia jest wspólnotą ewangeliczną) a także w wymiarze materialnym. Osa- da Burego Misia to dom zapewniający schronienie i opiekę tym Burym Misiom, które straciły bliskich. Każdy w domu ma swoje obowiązki. Wraz z Burymi Misiami mieszkają tu Bure Niedźwiedzie – przyjaciele wolontariusze, którzy pragną otoczyć troską swego niepełnosprawnego Przyjaciela, cieszyć się jego obecnością, ofiarować siebie. Dom jest także miejscem spotkań wszystkich członków wspólnoty.
Fundacja Burego Misia im. Bogdana Jańskiego (W Służbie Ludziom Upośledzonym Umysłowo i Fizycznie) zdobywa środki, które pokrywają koszty związane z realizacją koncepcji Wspólnoty Burego Misia.
FORMACJA
Ciągła formacja roczna: codzienna obecność i praca w Osadzie.
Formacja dodatkowa: spotkania Kapituły (tworzą ją odpowiedzialni z poszczególnych ognisk Wspólnoty oraz Zarząd Fundacji) kursy szkoleniowe, rekolekcje.
JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO GRUPY
Do wspólnoty może wejść osoba, która chce być przyjacielem we Wspólnocie Burego Misia. Szczegóły – pod wskazanym adresem.