Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Wydarzenia

Muzyczna prapremiera „Nowego serca” w Światowy Dzień Młodzieży i X-lecie zespołu ewangelizacyjnego „Na cały Głos”

Start: 20 listopada 2021 r. godz: 18:00

Koniec: 20 listopada 2021 r. godz: 21:30


20 listopada 2021 roku, o godz. 18:00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się prapremiera utworów muzycznych pod wspólnym tytułem „Nowe serce”, które z okazji swojego 10 – lecia skomponował zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos” z Pelplina. 

 
Prezentacja będzie wkomponowana w spotkanie modlitewne  organizowane w wieczór poprzedzający Światowy Dzień Młodzieży, który papież Franciszek przeniósł z Niedzieli Palmowej na  uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na tę szczególną okazję młodzieżowy zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos” skomponował i przedstawi  piosenki  stanowiące tzw. Kerygmat. 

Organizatorzy pragną przez wspólną modlitwę głosić prawdę o miłości Boga do każdego człowieka, który przyszedł na ziemię w Osobie Jezusa Chrystusa, aby  odkupić człowieka. Tylko Jezus, którego należy na nowo przyjąć jako Pana i Zbawiciela ma moc przemienić nasze serca i uczynić je nowym, napełnionym Duchem Świętym we wspólnocie Kościoła. „W ten niezwykły wieczór będziemy prosić Boga o Jego Moc aby świadczyć i służyć”, mówi szef zespołu ks. Zbigniew Gełdon. 

Od wielu miesięcy biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęca młodzież bierzmowaną do wspólnego bycia razem Pelplinie. Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do osób młodych, zaangażowanych w  ruchy i stowarzyszenia katolickie. „Będziemy także się cieszyć z rodzin i osób dorosłych”, dodaje ks. Gełdon. 

Organizatorzy pragną, aby muzyczny wieczór modlitewny, wzorem spotkań podczas Światowych Dni Młodzieży, pozwolił Bogu dotknąć i przemienić serca uczestników modlących się w Pelplinie słowem i śpiewem oraz adorującym Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. 

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.