Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Aktualizacja: Zmiany personalne duchowieństwa diecezji pelplińskiej A.D. 2021

Opublikowano: 1 lipca 2021


W sobotę, 26 czerwca 2021 r., Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna wręczył dekrety księżom wikariuszom i proboszczom oraz podziękował Księżom, którzy przechodzą na emeryturę.

Publikowanie listy zmian (w całości lub części) jest zabronione bez wyraźnej zgody administratora strony
www.diecezja-pelplin.pl

KSIĘŻA SENIORZY


Ks. prałat Kazimierz Adam BENKOWSKI – proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brodnicy Górnej przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Brodnicy Górnej.

Ks. kan. Jan CIOŁEK– proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Borzytuchomiu przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Bytowie.

Ks. prałat Alfons FORMELA – proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Bożympolu Wielkim przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Lęborku.

Ks. kan. Feliks KAMECKI – proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Subkowach.

KSIĘŻA  PROBOSZCZOWIE


Ks. mgr Ireneusz BRZEZIŃSKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza pw. św. Wawrzyńca w Sąpolnie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie.

Ks. mgr Tomasz DAWID zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim i mianowany proboszczem parafii św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem k. Chojnic.

Ks. mgr Grzegorz FĄFERKO zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku i mianowany proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Borowie.

Ks. dr Wojciech KORZENIAK zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żalnie i mianowany proboszczem parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Starogardzie Gdańskim.

Ks. lic. Sławomir KULCZYK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żalnie.

Ks. lic. Michał MAZUREK zostaje odwołany z obowiązków proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Borowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Niezabyszewie.

Ks. kan. dr Wiesław MAZUROWSKI zostaje mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach.

Ks. mgr Janusz PAWLAK zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem k. Chojnic i mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Borzytuchomiu.

Ks. mgr Stanisław PIASTOWSKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Starogardzie Gdańskim i mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brodnicy Górnej.

Ks. lic. Grzegorz SOBOTA zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Piotra Apostoła w Bożympolu Wielkim.

Ks. lic. Michał STĘPNIK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim i mianowany proboszczem parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osowie.

Ks. mgr Piotr STOLTMAN zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie i mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wielkiej Kloni.

Ks. mgr Mirosław WENSIERSKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku.

Ks. mgr Mariusz WERNER zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marcina w Starej Kiszewie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Sąpolnie.

NEOPREZBITERZY


Ks. mgr Robert BIELAU zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Wygodzie.

Ks. mgr Krzysztof GÓRNY zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie.

Ks. mgr Bartłomiej LABUDA zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Tczewie.

Ks. mgr Mateusz MEYER zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Lipuszu.

Ks. mgr Witold PIJANOWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach.

Ks. mgr Oskar  PRYBA zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała w Tucholi. 

Ks. mgr Mateusz RZEPKOWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

Ks. mgr Sebastian WOŹNIAK zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach.

Ks. mgr Patryk WYSOTA zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach.

Ks. mgr Paweł ZAGORSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie.

KSIĘŻA  WIKARIUSZE


Ks. lic. Marek CHMIST zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Chojnicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Ks. lic. Piotr FANKIDEJSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Człuchowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Ks. lic. Arkadiusz GUZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach i mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie.

Ks. mgr Marek JAŻDŻEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Trójcy Świętej w Pruszczu k. Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Starej Kiszewie.

Ks. mgr Robert KIERBIC zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Chojnicach.

Ks. mgr Sebastian KOWALSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w czarnej Wodzie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Człuchowie.

Ks. lic. Mariusz KRYŻA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach.

Ks. mgr Adam LAMKIEWICZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Ottona w Kostkowie.

Ks. lic. Mariusz MALEJKO zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku i mianowany wikariuszem parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie.

Ks. mgr Adam MALINOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Ottona w Kostkowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach.

Ks. mgr Marcin MASSOWA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Wygodzie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie.

Ks. mgr Marcin MIOTK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Cerkwi i mianowany wikariuszem parafii pw.  Trójcy Świętej w Pruszczu k. Bydgoszczy.

Ks. mgr Tomasz MIZYK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach.

Ks. lic. Jarosław OSZUŚCIK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw.  św. Mikołaja w Gniewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie.

Ks. mgr Andrzej PATRZYKĄT zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi.  

Ks. lic. Karol POBŁOCKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim.

Ks. mgr Mateusz PRYCZKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw.  Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku.

Ks. lic. Dawid SZCZEBLEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa rzemieślnika w Gniewinie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach.

Ks. lic. Mateusz SZUMAŁA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.

Ks. mgr Patryk ŚWIST zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie.

Ks. lic. Artur TYBUSZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Cerkwi.

Ks. dr Piotr WARSIŃSKI po ukończeniu studiów specjalistycznych zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie.

Ks. lic. Karol   WĘSIERSKI – TESEN po powrocie ze studiów specjalistycznych zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej.

Ks. mgr Aleksander WISNIEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie.

INNE  ZMIANY


Ks. kan. Leszek KNUT – ze względu na stan zdrowia zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Niezabyszewie, z zamieszkaniem w Chojnicach.

Ks. Zbigniew KOSTEWICZ – zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wielkiej Kloni i skierowany na urlop zdrowotny.

Ks. dr Łukasz SIMIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach.

Ks. lic. Ireneusz SMOLIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej i skierowany na urlop zdrowotny.

Ks. lic. Marek SZYNKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach i skierowany do prowadzenia badań naukowych i kontynuację studiów patrystycznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. św. Jana Pawła II w Lublinie.

Dekrety zostały wręczone 25 i 26 czerwca 2021 r.; zmiany personalne obowiązują od dnia 20 sierpnia 2021 r., chyba że w dekrecie  zaznaczono inaczej.

Publikowanie listy zmian (w całości lub części) jest zabronione bez wyraźnej zgody administratora strony
www.diecezja-pelplin.pl

Galeria zdjęć: Wręczenie dekretów Księżom Proboszczom


Galeria zdjęć: Wręczenie dekretów Wikariuszom


Galeria zdjęć: Podziękowanie Księżom Seniorom


Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.