Ruchy

Miejscowi duszpasterze w parafiach
Koordynatorzy świeccy
animatorzy w parafiach
Parafie, w których odnajdziesz oddziały i koła KSM
kilkadziesiąt parafii w diecezji
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
ul. Siostry Faustyny 3
HISTORIA

Ruch wyrasta z doświadczenia mistycznego św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938). Jeszcze za życia Faustyny  ks. Michał Sopoćko wydrukował obrazki Jezusa Miłosiernego z Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitewniki.  W ten sposób idea Ruchu zaczęła przenikać Kościół.  W ciągu kilkudziesięciu lat Ruch objął miliony ludzi na  całym świecie.

CHARYZMAT

Tożsamość duchową Apostolskiego Ruchu Bożego Miłosierdzia określa świadectwo życia i spotkań św.  Faustyny z Jezusem. Celem Ruchu jest przygotowanie  świata na powtórne przyjście Jezusa przez głoszenie słowem i życiem orędzia Miłosierdzia. Członkowie Ruchu  praktykują i rozpowszechniają szczególne nabożeństwo  do Miłosierdzia Bożego, poparte postawą pełną zaufania  wobec Boga i świadectwem życia. Odmawiają Koronkę  do Miłosierdzia Bożego przed obrazem Jezusa Miłosiernego w kościołach parafialnych a szczególnym czasem  „wybranym” czcicieli Miłosierdzia jest godzina śmierci  Jezusa – piętnasta.

FORMACJA

• Ciągła formacja roczna: cotygodniowe nabożeństwa  do Miłosierdzia Bożego, raz w miesiącu tzw. spotkania  wieczernikowi.
  • Formacja dodatkowa: pielgrzymki do sanktuariów w Polsce, uczestnictwo w sympozjach, kongresach.
FORMY POSŁUGIWANIA W PARAFII

• modlitwa w intencji Kościoła, kapłanów wspólnoty  parafialnej
  • prowadzenie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego
  • posługa w parafii na miarę potrzeb
JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO RUCHU?

Podstawą włączenia się do Ruchu Szczególne jest  nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.