Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Ruchy

Rycerstwo Niepokalanej


Prezes Narodowy
o. Stanisław Piętka
Ośrodek Narodowy Rycerstwa Niepokalanej
Niepokalanów
96-515 Teresin
https://niepokalanow.pl/osrodek-narodowy-mi
HISTORIA

Rycerstwo Niepokalanej (Militia Immacultae –  MI)  założył  św.  Maksymilian  Maria  Kolbe  w  1917  r.  w Rzymie. W 1997 roku erygowano je jako stowarzyszenie  publiczne międzynarodowe.

CHARYZMAT

Celem Rycerstwa Niepokalanej jest:

  • współpracować w nawracaniu wszystkich, aby „za wstawiennictwem Dziewicy Maryi, Królowej Aniołów, narody  jak najprędzej doszły do uznania prawdy”, w zachowywaniu Bożego prawa i jedności z Kościołem, i „aby za  wspomożeniem Najświętszej Bożej Rodzicielki wszyscy  stali się jedno”,
  • współpracować  w  uświęcaniu  wszystkich  i  każdego  z osobna według przykładu Niepokalanej, w której Kościół  „jakby w przeczystym obrazie z radością ogląda to, czym  pragnie i spodziewa się być”,
  • przyczynić się do jak największej chwały Przenajświętszej i nierozdzielnej Trójcy.

Duchowość Rycerstwa Niepokalanej polega na życiu  konsekracją Chrztu świętego w świetle Niepokalanej. Rycerstwo podkreśla prymat życia wewnętrznego według  zasady, którą żył św. Maksymilian: „najpierw cały dla  siebie, a tak cały dla wszystkich z najmniejszej obfitości.”  Członkowie zabiegają o pogłębienie własnej formacji  duchowej, teologicznej, kariologicznej i duszpasterskiej.  Pragną przyczyniać się do wzrostu wspólnoty kościelnej.  Specyficznym zadaniem Rycerstwa jest upowszechnianie  tajemnicy Niepokalanego Poczęcia Maryi.

FORMACJA

Ciągła formacja roczna: cotygodniowe spotkania formacyjno – modlitewne.

Formacja   dodatkowa:   dni   skupienia   w   parafii,  rekolekcje  dla  członków  Stowarzyszenia,  zjazdy  w Niepokalanowie.

FORMY POSŁUGIWANIA W PARAFII

  • świadectwo własnym życiem 
  • włączenie się w działalność apostolską na miarę potrzeb  parafii
JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO STOWARZYSZENIA?

Członkowie Rycerstwa oddają się całkowicie Niepokalanej jako narzędzie w Jej dłoniach i zostają wpisani  do Księgi Rycerstwa. Noszą cudowny medalik, jako  zewnętrzny znak przynależności.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.