Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Ruchy

Stowarzyszenie Współpracowników Rodziny Świętego Pawła


HISTORIA

Stowarzyszenie Współpracowników Rodziny Świętego Pawła zostało powołane do życia we Włoszech przez błogosławionego księdza Jakuba Alberionego, największego zakonodawcę dwudziestego wieku. W Polsce funkcjonujemy jako organizacja na prawie papieskim mając zasięg ogólnokrajowy. Nasz założyciel przez fundację zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego starał się dawać współczesnemu człowiekowi Jezusa Mistrza Drogę, Prawdę i Życie, głosząc Go za pomocą środków społecznego komunikowania, co stało się także naszym celem modlitwy i działania.

Patronem Stowarzyszenia jest święty Paweł Apostoł, niestrudzony głosiciel Ewangelii wszystkim narodom, a opiekunką Matka Boża Królowa Apostołów. Odczytujemy wezwanie do doskonałej miłości przez zaangażowanie się w proces uświęcania osobistego i każdego bliźniego, podejmując nieustanną i integralną formację duchową.

CHARYZMAT

Zgodnie z pragnieniem założyciela i możliwościami stanu naszego życia, angażujemy umysł, wolę, serce i siły fizyczne w głoszeniu oraz rozpowszechnianiu Ewangelii przez media zgodnie z charyzmatem Rodziny Świętego Pawła.

FORMY POSŁUGIWANIA W PARAFII
  • Rozpowszechniamy najnowsze tłumaczenie i wydanie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu z bardzo dobrym komentarzem i inne publikacje wydawnictwa: Edycja Świętego Pawła. Organizujemy Niedziele Biblijne w parafiach. Na terenie Diecezji Pelplińskiej zajmujemy się ewangelizacją wizualną przez comiesięczne zamieszczanie nowych plakatów przy trasach komunikacyjnych i w przestrzeni publicznej oraz bilbordy przy autostradach.
JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO STOWARZYSZENIA

Jeśli pragniesz odpowiadać na miłość Chrystusa, wierzyć mocniej i dawać dowody swojej wiary przez apostolstwo medialne, budząc chrześcijańską wrażliwość i mentalność – skontaktuj się z nami: tel. 505842804; www.paulus.org.pl; www.edycja com.pl

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.