Synod 2021-23

Z błogosławieństwem papieża Franciszka rozpoczął się czas synodu, kiedy słuchając Ducha Świętego mamy ożywić Kościół – odkryć Jego piękno i Nim żyć. A co to Synod? To jest wspólna droga wszystkich nas – ochrzczonych, którzy jesteśmy zaproszeni do słuchania i rozeznawania głosu Boga w Kościele. Zatroszczmy się wspólną modlitwą o owoce tego czasu.

Synod o synodalności – zaproszenie Biskupa Arkadiusza Okroja

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty,

zgromadzeni w Imię Twoje.

Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;

zamieszkaj w naszych sercach,

naucz nas drogi, którą mamy iść

i jak mamy nią podążać.

Jesteśmy słabi i grzeszni;

nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.

Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,

albo stronniczość wpływała na nasze działania.

Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,

abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,

i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy

i tego, co jest słuszne.

O to wszystko prosimy Ciebie,

który działasz w każdym miejscu i czasie,

w komunii Ojca i Syna,

na wieki wieków. Amen.

DIECEZJALNY ZESPÓŁ SYNODALNY

1. bp dr Arkadiusz OKROJ
  2. s. Dorota Cichon
  3. Maciej Kozak – współprzewodniczący zespołu
  4. Małgorzata Krzemińska – współprzewodnicząca zespołu
  5. ks. mgr Piotr Lipkowski

e-mail: synod@diecezja-pelplin.pl
tel. 58 536 12 21, wewn. 347 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00)

FORMULARZ SYNODALNY

Zapraszamy Cię do włączenia w etap słuchania i rozeznawania na etapie diecezjalnym – podejmij wspólną modlitwę i spotkaj się na wspólnym słuchaniu Ducha Świętego w swojej wspólnocie parafialnej lub zrzeszeniu (wspólnocie/ruchu/stowarzyszeniu) do którego należysz. Jeśli nie masz takiej możliwości, a chcesz włączyć się w proces synodalny poproś Ducha Świętego o światło dla Ciebie i przekaż owoce swojego rozeznawania wypełniając poniższy formularz. Włączając się w prace Synodu jesteś objęty modlitwą trwającą w diecezji w tej intencji.

Umów się na indywidualne spotkania synodalne

Pragniemy, aby każdy miał możliwość wzięcia udziału w konsultacjach synodalnych, dlatego poza wypełnieniem formularza internetowego (diecezja-pelplin.pl/formularz-synodalny) można umówić się na rozmowę synodalną w jednej z trzech form: online z wykorzystaniem aplikacji Zoom, telefoniczną lub osobiste spotkanie w Pelplinie. Dzięki temu każdy, kto chce podzielić się swoimi przemyśleniami, pomodlić za Kościół lub po prostu porozmawiać o Synodzie i swoim odbiorze Kościoła ma taką możliwość.

Aby się umówić wystarczy wypełnić poniższy formularz. Później skontaktujemy się, aby ustalić najdogodniejszy termin.