Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Lista zmian personalnych w diecezji pelplińskiej

Opublikowano: 30 czerwca 2022


W sobotę, 25 czerwca 2022 r., Biskup Pelpliński dr Ryszard Kasyna wręczył dekrety księżom wikariuszom i proboszczom oraz podziękował Księżom seniorom, którzy przechodzą na emeryturę.

Publikowanie  dokumentu (w całości lub części) jest zabronione bez wyraźnej zgody Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej

KSIĘŻA SENIORZY


Ks. prałat dr Antoni DUNAJSKI – proboszcz parafii pw. św. Józefa w Tczewie przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Pelplinie.

Ks. kan. Jan MECHLIŃSKI – proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza w Człuchowie przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Chojniczkach.

Ks. kan. Jerzy MROCZYŃSKI – proboszcz parafii pw.  Trójcy Świętej w Pruszczu Pomorskim przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Czersku.

Ks. kan. Andrzej REGENT – proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Topolnie przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Pelplinie.

Ks. Józef SŁUPSKI – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaliskach przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Kaliskach.

Ks. Dominik SZULWIC – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Karsinie przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem we Wielu.

Ks. Edmund ZALEWSKI – proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Królów Lesie przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Bydgoszczy.

KSIĘŻA  PROBOSZCZOWIE


Ks. lic. Andrzej ADAMSKI  zostaje odwołany z urzędu proboszcza pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstowie i mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Warlubiu oraz administratorem parafii pw. św. Wawrzyńca w Płochocinie.

Ks. mgr Damian FLORCZAK zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Mątawach i mianowany proboszczem  parafii pw. Trójcy Świętej w Pruszczu Pomorskim.

Ks. dr Michał GLAZA zostaje odwołany z urzędu wicerektora w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie i mianowany proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu.

Ks. dr Wojciech GŁOGOWSKI zostaje odwołany z obowiązków proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu i mianowany proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Skórczu oraz administratorem parafii pw. św. Józefa w Kasparusie.

Ks. lic. Łukasz JERKIEWICZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i mianowany proboszczem parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstowie.

Ks. dr Marian KNUT zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Dólsku i mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Czarnej Dąbrówce.

Ks. Józef KORTAS zostaje mianowany administratorem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Mątawach.

Ks. lic. Andrzej LEMAŃCZYK zostaje mianowany administratorem parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Dólsku.

Ks. mgr Ireneusz MACHUT zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Warlubiu i mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina w Gostycynie.

Ks. dr Krzysztof OSSOWSKI zostaje zwolniony z obowiązków pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Świętej Trójcy w Lubiszewie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaliskach.

Ks. dr Andrzej PIERNIKARCZYK zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej i mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa w Tczewie.

Ks. kan. lic. Wincenty PYTLIK zostaje mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej.

Ks. mgr Dariusz RYŁKO zostaje odwołany z urzędów proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Skórczu oraz administratora parafii pw. św. Józefa w Kasparusie i mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Osiecznej.

Ks. lic. Antoni STRANC zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Czarnej Dąbrówce i mianowany proboszczem parafii pw. św. Judy Tadeusza w Człuchowie.

Ks. mgr Andrzej SZCZEŚNIEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim i mianowany administratorem parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Topolnie i administratorem parafii św. Jakuba Apostoła w Niewieścinie.

Ks. Janusz WACHOWSKI zostaje mianowany administratorem parafii pw. św. Mikołaja w Królów Lesie.

Ks. mgr Tadeusz WANDTKA zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Osiecznej i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Karsinie.

NEOPREZBITERZY


Ks. mgr Patryk JUTRZENKA TRZEBIATOWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem.

Ks. mgr Rafał OKROJ zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie.

Ks. mgr Bartosz PEPLIŃSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

Ks. mgr Błażej WOŁOWICZ zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie.

Ks. mgr Patryk WYKA zostaje mianowany wikariuszem parafii pw.  Trójcy Świętej w Kościerzynie.

KSIĘŻA  WIKARIUSZE


Ks. mgr Marek BOGUSZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Chojnicach  i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Linii.

Ks. mgr Dawid BRAUN zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych w Goręczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie.

Ks. mgr Robert BROCA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach.

Ks. lic. Marcin BRZĄKAŁA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Dziemianach.

Ks. mgr Daniel CIEMNIEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Starogardzie Gdańskim i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Ks. mgr Mikołaj JĘDRZEJEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łupawie.

Ks. lic. Daniel KREFT zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ciała i Krwi Pańskiej w Smętowie Granicznym i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach.

Ks. mgr Krzysztof KRZEMIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Chojnicach.

Ks. mgr Marek ŁOPATA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu.

Ks. lic. Krzysztof MALCZEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw.  św. Kazimierza w Kartuzach i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku.

Ks. lic. Karol MISIURSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Łebie i mianowany wikariuszem parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach.

Ks. lic. Łukasz NOWOTNY zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Linii i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie.

Ks. mgr Paweł OBUCHOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.

Ks. mgr Kamil OSTROWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie  i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczy.

Ks. mgr Wojciech PRĄDZIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw.  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Starogardzie Gdańskim.

Ks. mgr Tomasz RYCHŁOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łupawie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Elżbiety w Pinczynie.  

Ks. mgr Sławomir SERKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach.

Ks. lic. Paweł SKRZYŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw.  Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Łebie.

Ks. lic. Ireneusz SMOLIŃSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Ciała i Krwi Pańskiej w  Smętowie Granicznym.

Ks. lic. Kamil SOBIECH zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim.

Ks. mgr Tadeusz STAJKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Elżbiety w Pinczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach.

Ks. lic. Mariusz STOLTMAN zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubichowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie.

Ks. lic. Marcin SZOPIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Dziemianach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie.

Ks. lic. Mateusz SZULC zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku i mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie.

Ks. mgr Krzysztof WILKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych w Goręczynie.

Ks. lic. Łukasz WISIECKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubichowie.

Ks. lic. Marcin WOJTASIAK po ukończeniu studiów specjalistycznych zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Lubiszewie.

INNE  ZMIANY


Ks. kan. dr Rafał BARCIŃSKI zostaje mianowany ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie na kolejną trzyletnią kadencję.

Ks. dr Arkadiusz DRZYCIMSKI zostaje mianowany prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie na kolejną trzyletnią kadencję; kończy również posługę duszpasterską w parafii pw. św. Wawrzyńca w Płochocinie.

Ks. lic. Krystian FEDDEK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie.

Ks. mgr Marcin HOPA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach.

Ks. kan. dr Tomasz HUZAREK zostaje mianowany rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie na kolejną trzyletnią kadencję.

Ks. Zbigniew KOSTEWICZ kończy opiekę duszpasterską nad parafią pw. św. Marcina w Gostycynie.

Ks. dr Sławomir KUNKA został mianowany ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie na kolejną trzyletnią kadencję.

Ks. lic. Daniel LESZCZYŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi panny Królowej Polski w Lęborku i skierowany do pomocy duszpasterskiej w tejże parafii.

Ks. Romuald PROSATOR kończy posługę duszpasterską w Płocicznie.

Ks. lic. Marek REKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie.

Dekrety zostały wręczone 24 i 25 czerwca 2022 r.; zmiany personalne obowiązują od dnia 20 sierpnia 2021 r., chyba że w dekrecie  zaznaczono inaczej.

Publikowanie  dokumentu (w całości lub części) jest zabronione bez wyraźnej zgody Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej

Wręczenie dekretów wikariuszom
fot. Sekretariat Biskupa

Wręczenie dekretów wikariuszom
fot. ks. Z. Gełdon/Radio Głos

Wręczenie dekretów proboszczom
fot. ks. Z. Gełdon/Radio Głos

Wręczenie dekretów Księżom Seniorom
fot. ks. Z. Gełdon/Radio Głos

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.