Diecezja

83-130 Pelplin
www.kolomisyjne.pl
HISTORIA

Dzieło jest rezultatem prac synodalnych. Ks. Biskup  Diecezjalny 2 marca 2001  r. wydał dekret powołujący  Zarząd Dzieła Misyjnego Diecezji Pelplińskiej.

CHARYZMAT

Dzieło jest formą odpowiedzialności Kościoła diecezjalnego za misje w Kościele powszechnym, podjęte  przez parafie diecezjalne i zakonne. Zostało powołane  w celu wspierania posługi misyjnej kapłanów diecezjalnych oraz osób świeckich pochodzących z diecezji pelplińskiej. We wszelkich formach animacji Dzieło współpracuje z Papieskimi Dziełami Misyjnymi. Pragnieniem  Dzieła jest powstanie Ognisk Misyjnych we wszystkich  parafiach diecezji.

FORMACJA

Ciągła  formacja  roczna:  wspólnoty  spotykają  się  dwa razy w miesiącu – na nabożeństwie misyjnym i  drugi raz w dowolnie wybranym dniu.

Formacja dodatkowa: potkania formacyjno – sprawozdawcze  odbywają  się  trzy  razy  w  roku  w  parafiach i jedno spotkanie z Biskupem Diecezjalnym  (opłatek z rodzinami misjonarzy diecezjalnych i zakonnych).

FORMY POSŁUGIWANIA W PARAFII

• comiesięczne audycje misyjne w Radiu „Głos”
  • kolportaż czasopism misyjnych
JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO GRUPY

Ogniska Misyjne mają charakter otwarty – mogą do  niego należeć zarówno dorośli jak i dzieci. Opiekuna- mi są katecheci lub kapłani. Dodatkowe informacje pod  wskazanymi niżej adresami.