Diecezja

ks. prałat mgr Eugeniusz Filipski
Koordynator świecki
Zelatorzy w poszczególnych parafiach
Parafie, w których odnajdziesz grupy
w większości parafii naszej diecezji
(ponad 2 tys. róż Żywego Różańca)
HISTORIA

W 1822 r. Paulina Jaricot zainicjowała we Francji Dzieło Rozkrzewiania Wiary, a kilka lat później Żywy Różaniec. Obydwa miały wspólny cel: wesprzeć dzieło ewangelizacji. Do Polski dzieło dotarło w XIX w.

CHARYZMAT

Członkowie Żywego Różańca dążą do świętości na wzór Maryi. Odmawiają Różaniec w intencjach zalecanych przez Kościół. Czynią to w oparciu o małe dwudziestoosobowe grupy, w której każdy odmawia jedną z dwudziestu tajemnic Różańca (zmieniając się co miesiąc).

FORMACJA

Ciągła formacja roczna: comiesięczne spotkania
Formacja dodatkowa: uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych, kongresy.

FORMY POSŁUGIWANIA W PARAFII

• prowadzenie modlitwy różańcowej w parafii – zwłaszcza okazji środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy
• modlitwa w intencji parafii i Kościoła

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO GRUPY

Zebrać dwadzieścia osób, gotowych codziennie odmawiać dziesiątkę Różańca, wyznaczyć każdemu jedną tajemnicę i zmieniać je co miesiąc.